Roman Jankowski: Będą zmianyFogo Unia Leszno niespodziawanie przegrała na własnym torze z Betardem Spartą Wrocław 43:47. Rozgoryczenia postawą  formacji seniorskiej nie krył trener Roman Jankowski, który zapowiedział zmiany.

Chciałem pogratulować drużynie z Wrocławia dobrej jazdy dzisiaj – mówił tuż po meczu trener leszczynian. – Trudno cokolwiek powiedzieć, gdy przegrywa się spotkanie u siebie. Mamy dużo do myślenia przed kolejnymi zawodami – dodał.

Fenomenalnie w ekipie leszczyńskiej spisali się juniorzy. Nic dobrego nie można natomiast powiedzieć o seniorach. Spore braki widać szczególnie u Damiana Balińskiego i Fredrika Lindgrena. Na domiar złego spadek formy zanotował Grzegorz Zengota, który na początku sezonu solidnie punktował. Przebłyski ma Kenneth Bjerre, ale to ciągle za mało, by myśleć o meczowych zwycięstwach. W czym tkwi przyczyna tak słabej postawy? – Na pewno są to problemy sprzętowe. Ma je większość naszych seniorów i tutaj jest cały problem – uważa legendarny żużlowiec miejscowej Unii.

Dwie kolejne porażki dają sporo do myślenia. – Myślę, że w następnych zawodach będą zmiany – kwitował Roman Jankowski. Wszystko wskazuje zatem na to, że szansę występu otrzyma Mikkel Michelsen. Na razie trudno przypuszczać, kto straci miejsce w składzie. Będzie to najprawdopodobniej Damian Baliński, który w przekroju sezonu zawodzi chyba najbardziej.

Daniel Nowak