RKM Rybnik uzupełni Ekstraligę

W przyszłym roku w PGE Ekstralidze wystąpi drużyna z Rybnika. Działacze RKM przyjęli zaproszenie do udziału w rozgrywkach najlepszej żużlowej ligi świata.

Przypomnijmy, iż w tegorocznym sezonie RKM Rybnik występował w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Rybniczanie odpadli w półfinale tych rozgrywek. Ligę wygrał Lokomotiv Daugavpils, który nie spełnił jednak wymogów PGE Ekstraligi. W związku z tym zaproszenie otrzymała MDM Komputery Ostrovia Ostrów. Drugi zespół zaplecza Ekstraligi takie zaprosznie jednak odrzucił.

Następnym w kolejności był RKM Rybnik. Działacze tego klubu podjęli wyzwanie i w przyszłym roku będą rywalizować w najlepszej żużlowej lidze świata. Przypomnijmy, iż barwy Rekinów reprezentowali w tym roku byli żużlowcy Unii Leszno: Damian Baliński i Troy Batchelor. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że w 2016 będą jeździli przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Celem RKM będzie utrzymanie. Rybniczanie potrzebują zatem wzmocnień. Sternicy ekipy ze Śląska zainteresowani są między innymi Tomasem Jonassonem, który w 2015 zdobywał punkty dla Drużynowego Mistrza Polski. Dodajmy, iż RKM ostatni raz w rozgrywkach Ekstraligi brał udział w 2006 roku. Jest to obok Unii Leszno najbardziej utytułowany klub w historii polskiego żużla.

Daniel Nowak