Rewanż za finał na początek

W niedzielę startuje żużlowa PGE Ekstraliga. Hitem pierwszej kolejki jest starcie złotych i srebrnych medalistów ubiegłego sezonu. Fogo Unia Leszno podejmie na własnym torze Moje Bermudy Stal Gorzów.

W obu ekipach doszło do kilku istotnych zmian kadrowych. Do gorzowskiego zespołu powrócił Martin Vaculik, który z całą pewnością zwiększa siłę rażenia wicemistrzów Polski. Drużyna prowadzona przez Stanisława Chomskiego ma w swoich szeregach dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Świata, Bartosza Zmarzlika i już ten fakt potwierdza, że należy się z nimi liczyć.

Jeszcze większą odmianę przeszła drużyna mistrzów kraju. Klub opuścili Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Lukę po tych zawodnikach ma wypełnić Jason Doyle. I tak formacja seniorska nadal wygląda niezwykle imponująco. Najwięcej znaków zapytania należy postawić przy juniorach. W niedzielę młodzieżowy duet stworzą Krzysztof Sadurski i Kacper Pludra i mamy nadzieję, iż z każdym kolejnym spotkaniem owa dwójka będzie coraz istotniejszym elementem nowej Unii Leszno.

Początek niedzielnej potyczki zaplanowano na godzinę 19:15. Publiczność i media na stadion nie wejdą, ale mecz będzie można oglądać na żywo w telewizji na kanale nSport+.

Moje Bermudy Stal Gorzów.

 1. Szymon Woźniak
 2. Martin Vaculik
 3. Rafał Karczmarz
 4. Bartosz Zmarzlik
 5. Anders Thomsen
 6. Wiktor Jasiński
 7. Kamil Nowacki

Fogo Unia Leszno.

 1. Emil Sayfutdinov
 2. Janusz Kołodziej
 3. Jaimon Lidsey
 4. Jason Doyle
 5. Piotr Pawlicki
 6. Krzysztof Sadurski
 7. Kacper Pludra