Remisowo z Rawią

Piłkarze Polonii 1912 w środę rozegrali kolejne spotkanie kontrolne. Tym razem rywalem leszczynian był występujący w Klasie Okręgowej zespół Rawii Rawicz. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Bardzo szybko, bo już po niecałych dziesięciu minutach gry, Polonia wyszła na prowadzenie. Skuteczną dobitką z kilku metrów popisał się Kamil Pawlicki. W późniejszej fazie spotkania, gospodarze mogli wbić kolejne gole, jednak nieskuteczne okazały się uderzenia Łukasza Glapiaka i Patryka Kowalskiego. Pomimo przewagi leszczynian, na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, po odzyskaniu piłki w środku pola i szybkiej akcji, do siatki trafiła Rawia.

Po zmianie stron działo się niewiele, choć nadal przeważali miejscowi. Polonia 1912 stworzyła jedną, bardzo dogodną sytuację. Niekryty w polu karnym Bogumił Ceglarek silnym strzałem  uderzył w światło bramki. Fenomenalną paradą popisał się jednak bramkarz ekipy z Rawicza. Goście grali głównie z kontry, nie tworząc jednak istotnego zagrożenia dla bramki Anusiewicza. W drugiej połowie gole nie padały i mecz zakończył się remisem 1:1.