Remisowe zakończenie

W ostatnim meczu sezonu piłkarze Polonii 1912 Leszno zremisowali w Zaborowie z wiceliderem IV ligi, LKSem Ślesin 2:2. Obie bramki dla gospodarzy strzelił w pierwszej połowie Kamil Pawlicki.

Spotkanie nie miało dla gospodarzy większego znaczenia. Już od kilku tygodni nie mieli oni żadnych szans na awans do III ligi. O przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej walczyli goście, którzy przy korzystnym dla siebie wyniku w Kaliszu, zajęliby pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa była niezwykle interesująca. Poloniści zaatakowali rywali i już po 20. minutach gry objęli prowadzenie za sprawą Kamila Pawlickiego. Jeszcze przed przerwą padły dwa gole. Najpierw, w 39. minucie naszego bramkarza pokonał Łukasz Pietrzak. Zaledwie po 120 sekundach od tego zdarzenia, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pawlicki i w lepszych nastrojach do szatni schodzili gospodarze. W drugiej odsłonie leszczynianom zabrakło koncentracji i w 55. minucie stracili gola. Pomimo okazji z obu stron, mecz zakończył się podziałem punktów.

Ślesin nie ma czego żałować, bowiem KKS Kalisz wygrał z Orłem Mroczeń aż 4:1, dzięki czemu przypieczętował swój awans do III ligi. Drugą pozycję na koniec sezonu zajął LKS, a trzecią Polonia 1912. W lidze okręgowej zagrają natomiast Piast Kobylin, Kania Polcopper Gostyń i LKS Gołuchów.