Remis z Solcem Kujawskim

Jeden punkt w spotkaniu na własnym boisku, wywalczyła Polonia 1912 Leszno. Podopieczni Jędrzeja Kędziory zremisowali z Unią Solec Kujawski 1:1.

Niestety, gospodarzom, co już stało się regułą, ponownie nie udało się wywalczyć kompletu punktów w spotkaniu przy ulicy Strzeleckiej. Z końcowego remisu cieszyć powinni się goście, którzy choć jako pierwsi strzelili gola, nie byli stroną przeważającą.

W pierwszej połowie błyszczał Szymon Matuszewski. Były piłkarz Calisii Kalisz, siał popłoch w szeregach rywali, oddając groźne uderzenia z dystansu. Pierwszy z nich, w 15. minucie, wybronił golkiper Unii, po drugim, w 23. minucie, piłka poszybowała minimalnie obok bramki, przy trzeciej próbie, już w doliczonym czasie, futbolówka, po nieprzyjemnym rykoszecie, wylądowała na górnej siatce. Przy nieskutecznej grze Polonii, do szatni zespoły schodziły przy wyniku bezbramkowym.

Odsłonę drugą, od mocnego akcentu rozpoczęli przyjezdni. W 55. minucie, prowadzenie Solcowi Kujawskiemu dał Paweł Mądrzejewski, który wykorzystał idealną wrzutkę z prawej strony i z bliska pokonał Emila Anusiewicza. Warto dodać, że był to pierwszy celny strzał Unistów. Nie mający nic do stracenia miejscowi, ruszyli w pogoń za przeciwnikiem. Wyrównać, udało się po niespełna pół godzinie. W 84. minucie, dokładne podanie od Krystiana Woźnego otrzymał Jędrzej Zimmer i z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik, mógł dać swojej ekipie zwycięstwo w samej końcówce, jednak zabrakło mu zimnej krwi, przy strzale z kilku metrów.

Ostatecznie, sąsiedzi z tabeli podzielili się punktami. Dla Polonii był to siódmy remis w tym sezonie, w tym piąty na stadionie w Lesznie.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Bugzel, Woźny, Ozimek – Olszak (k), Miszkiel (74' Grabski) – Ceglarek (67' Kaźmierczak), Zimmer, Kajoch (61' Hoffman) – Matuszewski