Ręczni rozpoczęli przygotowaniaW poniedziałek, treningi do kolejnego sezonu w I lidze po przerwie wakacyjnej, rozpoczęli szczypiorniści Realu Astromal Leszno. Okres przygotowawczy potrwa do 2 września i będzie połączony ze spotkaniami towarzyskimi.

Przez pierwsze dwa tygodnie drużyna będzie trenować na bieżni lekkoatletycznej, potem przejdzie na halę. – Na początku skupimy się głównie na kształtowaniu wytrzymałości biegowej oraz siły. Później przejdziemy do zajęć z piłkami. Od połowy sierpnia czekają nas gry kontrolne – powiedział trener Maciej Wierucki.

Pierwszy sparing został zaplanowany na 12 sierpnia. Wtedy to leszczynianie zagrają na wyjeździe z MKS Kalisz. Odbędą się także dwa test-mecze ze Stalą Gorzów. Nie zabraknie turniejów w hali Trzynastka z udziałem klubów zagranicznych.

W zeszłym sezonie, Real Astromal zajął piąte miejsce na zapleczu Superligi. W nadchodzącym ma być nieco lepiej. – Celem jaki sobie założyliśmy, będzie poprawa wyniku osiągniętego w ubiegłym roku. Interesuje nas pierwsza czwórka – zadeklarował prezes.

W trakcie pauzy, rewolucji kadrowej nie było. Jak już wcześniej informowaliśmy, do ekipy dołączyła dwójka zawodników – Alan Raczkowiak i Mariusz Rogoziński. Ubyło również dwóch graczy – Jakub Pochopień i Władysław Makowiejew. Reszta składu pozostała niezmieniona. Do grona seniorów dokooptowani zostali dobrze rokujący juniorzy – Jędrzej Królikowski, Piotr Kowalczewski oraz Ludwik Ostwald.

Nadchodząca kampania będzie dłuższa, niż zwykle. Rozgrywki zostały powiększone do szesnastu zespołów. – Jest to trudna sprawa, bo sezon wydłuża się do czerwca. Zmniejsza się czas przerwy pomiędzy rundami, a zwiększają się koszty utrzymania. Z drugiej strony dążymy do profesjonalizacji i zmiany są potrzebne, żeby się rozwijać – komentuje.