Real Astromal odpadł z Pucharu PolskiEuco UKS Dziewiątka Legnica była kolejną przeszkodą Real Astromal Leszno w ramach PGNiG Pucharu Polski. W dalszej części rozgrywek zagrają rywale.

Drużyna z Legnicy na co dzień występuje na drugoligowych parkietach. Dla tej ekipy był to debiut w PGNiG Pucharze Polski. Gospodarze rozpoczęli ze sporym animuszem i z pierwszoligowcem z Leszna grali, jak równy z równym. Po 6 minutach na tablicy wyników mieliśmy remis po 3. W końcu do głosu doszli podopieczni Macieja Wieruckiego. Miejscowi starali się gonić, ale do przerwy lepszy był Real Astromal, który prowadził 14:10.

Po zmianie stron legniczanie rzucili się do odrabiania strat. W 46. minucie na tablicy znowu był remis, tym razem 16:16. Chwilę później Dziewiątka objęła prowadzenie. Leszczynianie na dziesięć sekund przed końcem spotkania zdołali doprowadzić do stanu 23:23. Ostatnie sekundy były jednak bardzo szczęśliwe dla gospodarzy, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie Euco UKS Dziewiątka Legnica pokonała Real Astromal Leszno. Gospodarze zagrają w kolejnej rundzie, a dla leszczynian to koniec przygody z tymi rozgrywkami.

Gole dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Meissner – 11, Łuczak i Napierkowski – po 4, Szocik i Wierucki – po 2.