Real Astromal bez szans w starciu z Ostrovią

Fatalne spotkanie rozegrali w sobotę leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal Leszno przegrał z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 19:35.

Przed spotkaniem przedstawiciele obu ekip podkreślali, że znają się jak łyse konie. Do rywalizacji pomiędzy tymi zespołami dochodziło wiele razy i często przynosiły one mnóstwo emocji. Już pierwsza połowa pokazała, że leszczyńskim szczypiornistom w sobotę o dobry rezultat będzie bardzo trudno. Równorzędną walkę gospodarze nawiązywali tylko w pierwszych minutach. W dalszej fazie ostrowianie odjeżdżali i ostatecznie do przerwy wynik brzmiał 10:19.

Po zmianie stron gra podopiecznych Macieja Wieruckiego wyglądała jeszcze gorzej. Real Astromal popełniał dziecinne błędy w ataku, notorycznie notując straty w najprostszych sytuacjach. Równie źle było w obronie i w efekcie leszczynianie stracili mnóstwo bramek. W miejscowych szeregach zrobiło się też nerwowo i posypały się kartki. Ostatecznie Real Astromal Leszno uległ Ostrovii Ostrów Wielkopolski 19:35. Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Napierkowski – 5, Jaszkiewicz – 4, Płaczek – 3, P. Łuczak i D. Łuczak – po 2, Maleszka, Szarzyński i Meissner – po 1.