Rawia zatrzymała Polonię

SONY DSC

Pierwsze potknięcie w tym sezonie zaliczyli piłkarze Polonii 1912 Leszno. Nasz zespół przegrał w derbach regionu z Rawią Rawag Rawicz 0:1.

Przed spotkaniem z leszczynianami, podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego mieli na swoim koncie zaledwie 3 punkty i tylko jednego strzelonego gola. Niestety, te niechlubne statystyki udało im się podreperować w spotkaniu z dotychczasowym liderem Polonią 1912.

Leszczynianie z animuszem rozpoczęli to spotkanie i mimo kilku dogodnych okazji nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza gospodarzy. Skupiony na obronie zespół z Rawicza jedną z nielicznych okazji do zdobycia gola wykorzystał w 32 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki leszczynian skierował Stanisław Kołeczko.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Poloniści atakowali, natomiast gospodarze cofnięci głęboko we własne pole karne skupili się na grze z kontrataku. Jednak w tym meczu nie tylko szczęście było po stronie rawiczan. W końcówce spotkania jeden z obrońców gospodarzy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym jednak sędzia Maciej Ziółkowski nie zdecydował się na podyktowanie “jedenastki” dla gości z Leszna.

Ostatecznie, Rawia Rawicz pokonała Polonię 1912 Leszno, dzięki czemu awansowała na 11 miejsce w ligowej tabeli. Leszczynianie natomiast stracili pozycję lidera na rzecz Victorii Września, która rozgromiła na własnym boisku Koronę Piaski 8:1.

Już w tę sobotę, Poloniści zagrają u siebie z Obrą 1912 Kościan. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00 na stadionie lekkoatletycznym.