Rajd dla WOŚP

Lekki mróz, piękne słońce i 18 załóg gotowych na rywalizację i niesienie pomocy w ramach WOŚP, wzięło udział w rajdzie organizowanym przez Automobilklub Leszczyński. 

Gramy z Orkiestrą od 15 lat i jesteśmy z tego dumni. Każdy wspiera to przedsięwzięcie tak jak może i potrafi najlepiej dlatego my każdego roku organizujemy imprezę turystyczno-samochodową, z której zebrane od załóg wpisowe przeznaczamy na cel akcji. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych wieloletnich partnerów – firmy FHU „Jutor” Sp. J. K i R Józefowicz, drukarni Libra oraz Centrum Pucharowego „T.M.” – mówi Lechosław Dudka, wiceprezes Automobilklubu Leszczyńskiego.
 
Zawodnicy mieli do pokonania około 40 kilometrową trasę, podczas której czekały na nich zadania i łamigłówki drogowe, test z wiedzy o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, próba sprawnościowa – test Stewarda, a także próba szybkościowa oraz ciekawe próby zręcznościowe. Najlepiej z trasą i zadaniami poradzili sobie Damian i Kamila Domańscy zajmując pierwsze miejsce, drugie miejsce na podium należało do Michała i Emilii Kraśnerów, a trzecie do Sławomira i Heleny Sierpowskich.
 
Wszystkie pieniądze zebrane od załóg w ramach wpisowego zostało przeznaczone na cel tegorocznej akcji, czyli zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

(dan)