Pucharowy spacerek

W derbowym spotkaniu II rundy Pucharu Polski, Real Astromal Leszno wysoko pokonał na własnym parkiecie Wolsztyniaka Wolsztyn 39:23.

Żadnych problemów z pokonaniem rywali nie mieli leszczynianie, pewnie zwyciężając Wolsztyn. Cały mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. Zaledwie po kilku minutach na tablicy wyników widniał wynik 7:1. Pierwszą połowę leszczyńscy szczypiorniści zakończyli z efektowną przewagą dziesięciu bramek, 20:10. W drugiej części obraz gry się nie zmienił. W Hali Trzynastka niepodzielnie dzielił i rządził jeden zespół. Miejscowa drużyna często odbierała piłkę i przeprowadzała skuteczne kontry. Podpieczni Ryszarda Kmiecika świetnie czuli się również w ataku pozycyjnym. Do siatki gości trafiała nawet młodzież, która otrzymała szansę zaprezentowania się przed własną publicznością w większym wymiarze czasowym. Ostatecznie, Real Astromal rozgromił Wolsztyniaka 39:23 i wywalczył awans do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, gdzie zmierzą się 5 listopada z MKS-em Kalisz.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Krystkowiak i Giernas po 6, M. Nowak 5, Misiaczyk i M. Wierucki po 4, Wąsiewicz, Wesołek i Grzelczak po 3, Łuczak 2 oraz Maleszka, Przekwas i Wieland po 1.

Bramki dla Wolsztyniaka zdobywali: Kuta 5, Frąckowiak, Ł. Nowak i Wajs po 3, Gaweł, Radny i Adamus po 2 oraz Głowacki, Podleśny i Szutta po 1.