Pucharowe zmaganiaW najbliższą sobotę w hali Trzynastka odbędzie się finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W imprezie wezmą udział trzy zespoły, w tym oczywiście Real Astromal.

Leszczynianie przystąpią do rywalizacji po dwutygodniowej przerwie, bowiem w ostatni weekend odpoczywali, ze względu na przełożony mecz z Płockiem. Rywalami gospodarzy turnieju będą dwaj pierwszoligowcy, a mianowicie Grunwald Poznań i MKS Kalisz. Z tymi pierwszymi, nasza drużyna miała okazję mierzyć się już w tym sezonie na froncie ligowym. Niespełna miesiąc temu, podopieczni Macieja Wieruckiego rozbili na własnym parkiecie klub ze stolicy Wielkopolski. Z kolei z drugą z wymienionych ekip, Real Astromal zremisował w jednym ze spotkań kontrolnych przed startem sezonu.

Tym razem, stawka jest zupełnie inna. Szczypiorniści zagrają, nie o punkty, a o przepustkę do rozgrywek na szczeblu centralnym. Będzie o nią o tyle trudno, że awansuje tylko jeden team, więc każda porażka może drogo kosztować. Warto o nią powalczyć, ponieważ w kolejnej fazie, zwycięzca ma szansę gry z superligowcem. Dodajmy, iż miejscowi wystąpią bez kontuzjowanych Władysława Makowiejewa i Huberta Szkudelskiego, co może nieco utrudnić im zadanie. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11:00. Wstęp jest wolny. Szczegółowy plan prezentujemy poniżej.

11:00 Real Astromal Leszno – Grunwald Poznań
12:30 Grunwald Poznań – MKS Kalisz
14:00 Real Astromal Leszno – MKS Kalisz

Łukasz Kaczmarek