Puchar pozostał w Piaskach

W meczu finałowym Totolotek Pucharu Polski strefy leszczyńskiej, Korona Piaski pokonała juniorów Stainer Polonii Leszno 3:1. Gospodarze po to trofeum sięgnęli zatem ponownie, po dziewiecioletniej przerwie.

Początek poniedziałkowego starcia należał do leszczynian. Podopieczni Łukasza Koniecznego zagrali bez respektu dla bardziej doświadczonych rywali i częściej tworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika. Gospodarze w końcu wskoczyli na odpowiednie obroty.  W 26 minucie po rzucie rożnym, doskonale w polu karnym odnalazł się Mateusz Pijanowski, który otworzył wynik tego spotkania. Tuż przed przerwą świetna okazję miał Jędrzej Jarożek, ale źle przyjął piłkę w polu karnym. Niespełna minutę później ten sam zawodnik już się nie pomylił, doprowadzając do wyrównania. Do przerwy mieliśmy zatem remis 1:1.

Tuż po wznowieniu miejscowi znowu świetnie wykonali rzut rożny. Tym razem piłkę w leszczyńskiej bramce umieścił Przemysław Frąckowiak. W 53 minucie decydujący cios zadał Dawid Cubal. Warto podkreślić, iż ta bramką również miała swój zalążek w narożniku boiska. W końcówce do głosu doszli leszczynianie. Próbowali przede wszystkim gry środkiem boiska, lecz prostopadłe piłki często pozostawały bez adresata. Dwukrotnie niezłe okazje marnował Jędrzej Jarożek, ale piłka nie znalazła się w siatce. Ostatecznie Korona Piaski wygrała zasłużenie w stosunku 3:1.