Puchar pojechał do Swarzędza

Koszykarki UKS Lidera Swarzędz, grające na co dzień w drugiej lidze okazały się najlepsze w zakończonym dziś turnieju Leszno Cup 2016.

Już pierwszy mecz turnieju dostarczył wszystkim kibicom zgromadzonym w hali w Zaborowie wielu emocji. Na parkiet wyszły zespoły na co dzień rywalizujące w drugiej lidze, Pompax Tęcza Leszno oraz późniejsze triumfatorki zawodów zawodniczki Lidera Swarzędz. Przez cztery kwarty gra była bardzo wyrównana, a o ostatecznym wyniku spotkania zadecydowała ostatnia część meczu. Leszczynianki okazały się minimalnie gorsze od swoich rywalek przegrywając w całym spotkaniu 53:59. Spotkanie numer dwa to absolutna dominacja zawodniczek Pompax Tęczy, naprzeciw których stanęły leszczyńskie juniorki. Końcowy rezultat spotkania to 77:26. Dokończenie turnieju odbyło się w niedzielę. W trzecim meczu do rywalizacji przystąpiły drużyny Lidera Swarzędz oraz juniorki Tęczy Leszno. Po pierwszej, wyrównanej kwarcie Liderki wyraźnie nabrały wiatru w żagle i z każdą akcją powiększały przewagę. Podopieczne Anny Talarczyk zwyciężyły ambitnie walczące juniorki Tęczy 42:61.