Puchar pojechał do Kalisza

W sobotę w hali Trzynastka odbył się Wojewódzki Finał Pucharu Polski w piłce ręcznej. O jedną przepustkę do rozgrywek na szczeblu centralnym rywalizowały trzy zespoły, w tym Real Astromal Leszno.

W turnieju finałowym oprócz gospodarzy wzięły udział ekipy z Poznania i Kalisza. Mecze rozgrywano w systemie 2 x 25 minut. W pierwszym pojedynku miejscowi gładko pokonali Grunwald Poznań różnicą dziesięciu bramek. Po kapitalnej drugiej połowie, okazałe zwycięstwo nad poznaniakami odnieśli również reprezentanci MKS Handball Kalisz, którzy ostatecznie wygrali 28:21.

O triumfie w turnieju zdecydował zatem ostatni mecz, w którym Real Astromal Leszno zmierzył się z MKS Handball Kalisz. Podopieczni Macieja Wieruckiego ulegli rywalom w stosunku 20:23 i to drużyna z Kalisza uzyskała szansę gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Nasi szczypiorniści turniej zakończyli natomiast na drugim miejscu.