Przygotowania trwają

Leszczyńscy piłkarze ręczni ostro przygotowują się do rundy rewanżowej. Real Astromal wznowił treningi w zeszłym tygodniu i ma w planach rozegranie kilku sparingów.

Nasza drużyna wróciła na parkiet 4 stycznia. Ćwiczenia są dosyć intensywne i odbywają się pięć razy w tygodniu. Podopieczni Ryszarda Kmiecika pracują głównie nad wytrzymałością oraz siłą. Jest też mnóstwo biegania. Wszystko to po to, aby jak najlepiej rozpocząć rundę rewanżową.

Niestety, kontuzja uniemożliwia trening Michałowi Przekwasowi. Szczypiornista lada dzień przejdzie operację kolana, a dokładniej rekonstrukcję więzadeł. Uraz ten wykluczy go z gry do końca sezonu. Co ciekawe, wraz z zespołem trenuje również Maciej Wierucki. Prezes nie powiedział jeszcze definitywnie "stop" i być może jeszcze wspomoże kolegów w meczach o ligowe punkty. – Wystartowałem, ale jak narazie na spokojnie. Bieganie, wzmacnianie mięśni i trochę kontaktu z piłką – przyznał. Klub nie zakłada, by dołączyli jacyś nowi zawodnicy.

Leszczyńska ekipa ma w planach rozegranie sparingów oraz wzięcie udziału w turniejach towarzyskich. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan na najbliższy okres.

20.01 Wolsztyniak Wolsztyn – Real Astromal Leszno
23.01 Turniej w Zielonej Górze (gospodarze + Leszno, Poznań)
26.01 MKS Poznań – Real Astromal Leszno
30.01 Turniej w Lesznie (gospodarze + Oława, Zielona Góra, Poznań)

Łukasz Kaczmarek