Przygotowania ruszyły, jest też terminarzPoznaliśmy system oraz terminarz rozgrywek I ligi koszykówki kobiet, w której zagra Pompax Tęcza Leszno.

W sezonie 2020/2021 na zapleczu Ekstraklasy wystąpi 20 zespołów. Te zostały podzielone na dwie grupy. Leszczynianki trafiły do grupy B, gdzie wystąpią również uznane marki, takie jak Widzew Łódź, czy Wisła CanPack Kraków. To właśnie na teren pierwszej z wymienionych ekip wybierze się Tęcza na inaugurację. Zaplanowana została na pierwszy weekend października. Premierowe spotkanie domowe odbędzie się 17 października, a rywalem będą Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie.

Jak zwykle rozegrana zostanie faza zasadnicza systemem mecz-rewanż. Później, najlepsza ósemka zagra w play-off’ach. W ćwierćfinałach, półfinałach i finale walka będzie toczyć się do dwóch zwycięstw. O trzecim miejscu decydować będą dwa starcia. Z ligi natomiast spadnie ostatnia drużyna.

Dodajmy, iż w miniony poniedziałek 17 sierpnia podopieczne Krzysztofa Zajca, po przerwie spowodowanej pandemią, wróciły na halę Trapez i rozpoczęły przygotowania do sezonu. Z Pompax Tęczą pożegnały się dwie zawodniczki. Są nimi Anita Plucińska, która przeniosła się do Płocka oraz Zuzanna Kowalska, która zakończyła przygodę z dyscypliną. Możliwe, że dojdzie do kilku wzmocnień. Niebawem powinniśmy poznać nowe nazwiska.