Przy III LO zagrają w plażówkęW nadchodzący weekend na boiskach przy III Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się dwunasta edycja Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar firmy Astromal.

Pierwszego dnia swoje mecze rozegrają panowie. Udział w zawodach kategorii męskiej weźmie rekordowa liczba par. Na piachu rywalizować będą 24 duety z 18 miast w tym m.in. z Olsztyna. Połowa z nich to reprezentanci naszego regionu. Głównymi faworytami są bracia Roman i Adam Andrys z Lginia. Wymieniona dwójka z powodzeniem walczy w grach rangi Mistrzostw Polski. W Lesznie nie zabraknie również ubiegłorocznych zwycięzców Adriana Niewiadomskiego i Jakuba Zdybka z Wrocławia. Oczy miejscowych będą jednak skierowane na zawodników UKS 9 Leszno, czyli Bartosza Gadkowskiego i Filipa Wrotkowskiego ze Wschowy, którzy rok temu zajęli miejsce tuż za podium. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 9:00. Najważniejsza część, czyli finały, rozpoczną się o godzinie 16:00.

Dzień później na placu boju staną panie. W zawodach kategorii żeńskiej, które organizowane są po raz pierwszy, uczestniczyć będzie 16 duetów z 10 miast w tym m.in. z Sosnowca. Do grona faworytek należy zaliczyć triumfatorkę eliminacji Mistrzostw Polski w Rybniku Izabela Błasiak grającą z Paulą Słonecką. Plany może pokrzyżować im wicemistrzyni kraju oldbojów Anna Urych-Turska wraz z Agatą Haberland. Na liście startowej widnieje nazwisko jednej leszczynianki Victorii Walczyk, która zagra w parze z Katarzyną Kiestrzyńską z Gostynia. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 10:00. Decydująca faza, czyli finały, rozpoczną się o godzinie 15:00.

Jeśli chodzi o panów to z pewnością zmagania będą bardzo wyrównane i emocjonujące. Co do pań staraliśmy się, by poziom był jak najwyższy, więc widowisko też powinno być ciekawe – tłumaczy koordynator imprezy, Michał Szulc.

Dodajmy, iż obydwa turnieje będą rozgrywane systemem brazylijskim (druga porażka eliminuje z gry). Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju męskim jest 1400 zł. Z kolei nagrodą za wygraną turnieju żeńskiego jest 700 zł. Oprócz tego organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji. To spotkanie z miłośnikiem siatkówki, założycielem firmy Volleyball Academy Krzysztofem Radajewskim (sobota, godz. 18:00), występy mażoretek, dmuchańce dla dzieci i konkursy dla kibiców. Serdecznie zapraszamy do dopingowania siatkarzom i siatkarkom!