Przez Piaski jak burza

Drugim z rzędu ligowym zwycięstwem mogą pochwalić się piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół po bardzo dobrej grze nie pozostawił złudzeń Koronie Piaski zwyciężając na wyjeździe 4:0.

Wygrana w Piaskach była dla Stainer Polonii obowiązkiem. Z niego Poloniści wywiązali się bez zarzutów, wygrywając gładko 4:0. Wyrównany był jedynie pierwszy kwadrans. Wraz z upływem czasu rosła dominacja przyjezdnych, która musiała przynieść spodziewane efekty w postaci goli. Worek z bramkami w 23 minucie rozwiązał Artur Krawczyk. Swój wyczyn kapitan leszczynian skopiował również 120 sekund później, pokonując golkipera gospodarzy z rzutu karnego. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie miejskim obejrzeli jeszcze jedną bramkę. Prowadzenie biało-czerwonych na 3:0 podwyższył Karol Smoła.

Po zmianie stron hegemonia biało-czerwonych trwała w najlepsze. Jej potwierdzeniem była kolejna bramka. Kropkę nad “i” w 73 minucie postawił Kacper Robaczyński. Wygrana w Piaskach sprawiła, że w szeregi Polonistów zaczął wracać spokój, którego brakowało na początku rundy wiosennej. Podopieczni Jędrzeja Kędziory nadal zajmują siódmą lokatę w ligowej tabeli, aczkolwiek ich strata do szóstego LKS-u Gołuchów to zaledwie trzy punkty. Szansą na jej zniwelowanie będzie sobotnia domowa konfrontacja z Polonią Kępno, która na prośbę gospodarzy, została przełożona na godzinę 11:00.

Korona Piaski 0:4 Stainer Polonia Leszno
0:1 Artur Krawczyk 23′
0:2 Artur Krawczyk 25′ (karny)
0:3 Karol Smoła 35′
0:4 Kacper Robaczyński