Przełamanie beniaminka

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie mają na swoim koncie koszykarki Pompax Tęczy Leszno. W niedzielę podopiecznie Krzysztofa Zajca wygrały na wyjeździe z Enea AZS II Gorzów 79:74.

Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando leszczynianek. Fenomenalną dyspozycją błysnęła przede wszystkim Alicja Grabska, która kończyła tą ćwiartkę serią dziesięciu punktów dla swojego zespołu. Ostatecznie inauguracyjna kwarta zakończyła się zwycięstwem tęczowych, w stosunku 26:19. W kolejnej gospodynie starały się gonić, ale leszczynianki rezultat miały pod pełną kontrolą. Na przerwę obydwa zespoły zeszły przy stanie 41:46.

Po zmianie stron gorzowianki udowodniły, że to jeszcze nie koniec tego spotkania. Po niespełna czterech minutach były już na prowadzeniu. Miejscowe zdołały wypracować nawet 7 oczek zaliczki i przed ostatnią kwartą wydawało się, że nasze koszykarki do Leszna znowu wrócą bez ligowych punktów. W ostatniej odsłonie ciężar gry wzięły na siebie Iga Walentowska i fenomenalna tego dnia Alicja Grabska. Na 5 minut przed końcem, po trójce tej drugiej leszczynianki odzyskały prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Całe spotkanie zamknęła równie skuteczna trójka Grabskiej i pierwsze zwycięstwo beniaminka stało się faktem. Ostatecznie Pompax Tęcza Leszno wygrała z Enea AZS II Gorzów  79:74.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Grabska – 27, Walentowska – 18, Arczewska – 17, Hołtyn – 8, Skrzypczak – 4, Raczyńska – 3 i Targosz – 2.