Przełamać fatalną passęAZS UŚ Katowice będzie kolejnym rywalem GI Malepszy Futsal Leszno. Niedzielne starcie odbędzie się w ramach uroczystości 100. rocznicy Powrotu Leszna do Macierzy.

Pierwszy mecz obu ekip nie należał do najbardziej porywających widowisk. Podopiecznym Tomasza Trznadla najzwyczajniej brakowało tego dnia szczęścia. Katowiczanie wygrali przekonująco 4:1, ale przebieg spotkania ustawiła pierwsza połowa, w której gospodarze dwukrotnie trafiali z rzutów karnych. Ponadto po zmianie stron czerwoną kartkę obejrzał Hubert Olszak i trzeci gol dla akademików właściwie zamknął szansę przyjezdnych. I choć pierwsi strzelali leszczynianie, to z Katowic wyjechali z zerowym dorobkiem punktowym.

AZS UŚ fenomenalnie rozpoczął sezon i przez dłuższy czas był liderem rozgrywek. Rywale w ostatnich miesiącach radzą sobie jednak słabiej, a w ostatniej kolejce niespodziewanie przegrali na własnym parkiecie z Red Dragons Pniewy 1:2. To właśnie ten mecz i punkty pniewskiej ekipy, która przecież okupuje strefę spadkową sprawiają, że presja na drużynie Tomasza Trznadla narasta. Biało-czerwoni nie wygrali bowiem od pięciu kolejek, a ich przewaga nad kontrkandydatami do utrzymania topnieje. W zapasie pozostały już tylko 4 oczka, a trzeba pamiętać, że leszczynianie mają przed sobą arcytrudne pojedynki wyjazdowe.

Beniaminek ma spory problem. W niedzielnym spotkaniu na parkiecie nie zobaczymy Piotra Pietruszko, który będzie pauzował za żółte kartki. Trzeba przyznać, że dla leszczyńskiej ekipy jest to spora strata. Gospodarze muszą również zapomnieć o dwóch ostatnich, bardzo słabych spotkaniach ligowych, w których przegrywali kolejno 0:10 i 0:4. To właśnie przysłowiowy “mental” może okazać się kluczem do sukcesu w niedzielę.

Faworyta tego starcia wskazać bardzo trudno. Pewnym jest natomiast, że kolejne potknięcie leszczynian postawi ich w bardzo trudnej sytuacji. Możemy spodziewać się zatem emocji na najwyższym poziomie. Organizatorzy przygotowali również dla kibiców atrakcje specjalne, bo ten mecz będzie jednym z elementów uroczystości 100. rocznicy Powrotu Leszna do Macierzy. Dodajmy, iż początek starcia w hali Trapez zaplanowano na godzinę 17:00.