Przekonujące zwycięstwo potrzebneW najbliższą niedzielę Fogo Unia Leszno podejmie na własnym torze Vitroszlif CrossFit Włókniarz Częstochowa. Gospodarzom potrzebne jest przekonujące zwycięstwo, które być może pomoże leszczyńskim żużlowcom wejść na poziom, którego oczekują kibice, działacze, jak i sami zawodnicy.

Przed sezonem Fogo Unia Leszno była faworytem rozgrywek PGE Ekstraligi. Obecnie bilans leszczyńskiej ekipy to trzy zwycięstwa i trzy porażki. Momentami wydaje się, że zły sen z poprzedniego sezonu wraca. Biało-niebiescy chcąc jeździć w fazie play-off, nie mogą pozwolić sobie na wpadkę z niżej notowanym Włókniarzem.

Problemów w ekipie Piotra Barona jest wiele. Przed startem rozgrywek wydawało się, że Byki mają zespół złożyny z liderów. Tymczasem kolejny raz okazało się, że nazwiska nie jeżdżą. Obecnie w Lesznie nie ma właściwie żadnego wyróżniającego się zawodnika. Wszyscy jadą przeciętnie. Czy ta przeciętność wystarczy, aby wślizgnąć się najpierw do najlepszej czwórki, a potem do wielkiego finału? Zdecydowanie nie! Zespołem trzeba wstrząsnać, bo za kilka spotkań może okazać się, że jest już za późno.

Częstochowianie to beniaminek rozgrywek. W sześciu spotkaniach wygrali tylko dwukrotnie, ale żadnej z porażek nie mogą się wstydzić. Ostatnio nieźle wypadli w Zielonej Górze, a we Wrocławiu było jeszcze lepiej. W ekipie gości kapitalnie radzi sobie doświadczony Rune Holta. Kroku dotrzymują mu Leon Madsen i Matej Zagar. Włókniarz ma spory problem z drugą linią, ale dziury powstałe w tej formacji starają się łatać juniorzy.

Początek niedzielnego starcia zaplanowano na godzinę 16:30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. poniżej prezentujemy awizowane składy obu ekip.

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Karol Baran
3. Sebastian Ułamek
4. Matej Zagar
5. Rune Holta
6. Oskar Polis

FOGO Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Peter Kildemand
11. Piotr Pawlicki
12. Grzegorz Zengota
13. Janusz Kołodziej
14. Bartosz Smektała