Przeklęty Trapez

Nadal bez zwycięstwa we własnej hali pozostają koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno. W niedzielę ulegli ekipie Drogbruk Kalisz 61:71.

Leszczynianie, podobnie jak w większości pozostałych spotkań bardzo dobrze rozpoczęli. Podopieczni Marka Liebiedzińskiego w pierwszej kwarcie prowadzili nawet 10 punktami. W drugiej kwarcie miejscowi rzucili tylko 8 punktów. 20 oczek zdobyli goście i do przerwy wynik brzmiał 32:29 dla Drogbruku.

Trzecia kwarta, choć bardziej wyrównana miała podobny przebieg. Przed ostatnią odsłoną rywale mieli już 13 punktów przewagi. Wynik meczu pozostawał jednak sprawą otwartą. W ostatniej ćwiartce, leszczynianie ambitnie rzucili się do odrabiania strat. Przez moment wydawało się nawet, że będą w stanie zbliżyć się na kilka oczek. Na minutę przed końcem zniwelowali przewagę do 8 punktów. Zdyscyplinowani koszykarze z Kalisza nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie Drogbruk pokonał Jamalex Polonię 1912 Leszno 71:61.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Jankowiak 16, Mowlik 15, Zubik 9, Krówczyński 7, Hajnsz i Gadomski po 4, Malinowski i Łukomski 3.