Przegrany testmecz ze Stalą

Minimalną porażką zakończyło się spotkanie kontrolne leszczyńskich piłkarzy ręcznych. Real Astromal przegrał na własnym parkiecie ze Stalą Gorzów 27:28.

Nasza drużyna kontynuuje serię sparingów. W środę, formę szczypiornistów sprawdzili gorzowianie, występujący na co dzień w tej samej lidze. Po ciekawym boju, rywal okazał się o włos lepszy, lecz oczywiście nie wynik w takich meczach jest najważniejszy, a doskonalenie pewnych elementów taktycznych.

Początek był dosyć wyrównany. Zespoły szły niemal łeb w łeb. Po kilku minutach na nieznaczne prowadzenie wysforowali się gospodarze. Jeszcze w pierwszej części, przewagę powiększyli do czterech bramek i do przerwy mieliśmy 16:12. W drugiej połowie, w grze miejscowych coś się zacięło. Niemoc strzelecka trwała bardzo długo. Goście natomiast nie mylili się, dzięki czemu odrobili straty z nawiązką. Na kwadrans przed końcową syreną było 18:21. Podopieczni Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika ruszyli w pogoń. W 53 minucie na tablicy widniał remis po 24. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy wygrali w stosunku 28:27.

Rewanż ze Stalą zaplanowano na 30 sierpnia. Wcześniej, bo w tę sobotę, w hali Trzynastka odbędzie się turniej towarzyski, w którym udział oprócz Leszna wezmą dwa kluby niemieckie i ŚKPR Świdnica.