Przegrały z outsiderem

Koszykarki Tęczy Leszno przegrały mecz we własnej hali z ostatnim zespołem Ford Germaz Ekstraklasy, Ineą AZS Poznań 76:80.
W środowy wieczór do Leszna zawitał ostatni zespół ligowej tabeli, INEA AZS Poznań. Gospodynie, które były na fali wznoszącej, po ważnym zwycięstwie nad Widzewem, miały wykonać kolejny krok ku utrzymaniu. Przyjezdne w Hali Trapez grały bez żadnego obciążenia i presji, bowiem już na pewno nie będą występować w Ford Germaz Ekstraklasie w następnym sezonie.

Starcie to od mocnego uderzenia zaczęły właśnie poznaniaki. Ekipa ze stolicy Wielkopolski objęła prowadzenie w pierwszych minutach i kontrolowała przebieg gry. Druga kwarta to ostra wymiana kosz za kosz i festiwal  "trójek" po jednej i drugiej stronie. Tuż przed przerwą skazane na porażkę wypracowały sobie, dosyć niespodziewanie, kilkunastopunktową przewagę. Charakterne zawodniczki Tęczy nie zamierzały jednak tak łatwo odpuszczać. Pod koniec trzeciej ćwiartki zmniejszyły dystans do rywalek i gdy już wydawało się, że przegonią rywalki, te znów wróciły na właściwe tory i odskoczyły w czwartej odsłonie. Ostatnie sekundy to zryw leszczynianek, który był zdecydowanie zbyt późny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się sensacyjną wygraną outsidera.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Freeman – 23, Chomicka – 13, Kuncewicz – 11, Bednarczyk – 9, Urbaniak – 8, Grabowska i Gala – po 6. Dla poznanianek najwięcej punktów rzuciła była reprezentanka Tęczy, Aleksandra Drzewińska – 23.

Łukasz Kaczmarek