Przegrały z kretesem

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu Ford Germaz Ekstraklasy. MKS Tęcza Leszno przegrała we własnej hali z Wisłą-Can Pack Kraków 43:79.

Leszczynianki sobotni pojedynek rozpoczęły wręcz fatalnie. Przez kilka minut nie były w stanie zdobyć punktów. Rezultat 0:9 dał do zrozumienia, że miejscowe tego dnia nic nie wskurają. W pierwszej kwarcie nasze Panie zdobyły 9 oczek, a w kolejnej zaledwie 4. Po zmianie stron gra znacznie się wyrównała, a Tęcza była bardzo blisko zwycięstwa w trzeciej kwarcie. Ostatecznie nieznacznie lepsze okazały się krakowianki, zwyciężając tę kwartę jedbym punktem. Ostatnia odsłona to znowu dominacja Wisły. Wynik końcowy brzmiał 43:79.

Punkty dla Tęczy: Grabowska 11, Urbaniak 8, Kuncewicz 7, Sissoko 6, Chomicka 5, Bednarczyk 4 iMukosiej 2.