Przedsmak I ligi w RydzynieNajbliższy piątek i sobota upłyną pod znakiem koszykarskich emocji. Na hali sportowej w Rydzynie, rozegrany zostanie II Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.

W zmaganiach wezmą udział cztery teamy. Oprócz miejscowej Jamalex Polonii 1912, na parkiecie zobaczymy I-ligowców – AGH Kraków, GTK Gliwice oraz Pogoń Prudnik.

W pierwszym dniu, leszczynianie zmierzą się z krakowianami, z którymi rywalizowali w poprzednim sezonie w finale fazy play-off. Rywal, jako jedyny ograł wtedy naszą drużynę. Zwiastuje to zatem wielkie emocje i swojego rodzaju rewanż za porażkę na zakończenie ligi. W innym spotkaniu, gliwiczanie zagrają z prudniczanami. O tym, kto zgarnie cenne trofeum, zadecydują sobotnie pojedynki. Wielki finał zaplanowano na godzinę 17:00. Nieco wcześniej, swoje umiejętności zaprezenują w specjalnym pokazie najlepsi dunkerzy w Polsce.

Warto wspomnieć, iż ubiegłym roku, puchar zgarnął Biofarm Basket Poznań. Drugie miejsce zajęli gospodarze, a trzecie Kotwica Kołobrzeg. Czy tym razem podopieczni Łukasza Grudniewskiego staną na najwyższym stopniu podium? W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na imprezę. Poniżej jej szczegółowy plan.

9 września (piątek):
16:00 Gliwice – Prudnik
18:00 oficjalne otwarcie
19:00 Leszno – Kraków

10 września (sobota):
13:30 mecz o III miejsce
15:00 konkurs wsadów
17:00 mecz o I miejsce
19:00 dekoracja i zakończenie turnieju

(kk)