Przedsmak ekstraligowych zmagańJuż w najbliższą sobotę sezon zainauguruje 2. Liga Żużlowa. Na stadionie imienia Floriana Kapały, Stainer Unia Kolejarz Rawicz podejmie ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz.

Przypomnijmy, iż rawicki zespół stanowi niejako zaplecze Fogo Unii Leszno. To już drugi sezon pod szyldem lokalnej fuzji. Dla leszczyńskich kibiców będzie to swoistego rodzaju przystawka przed startem PGE Ekstraligi.

Niedźwiadki awizowały bardzo silne zestawienie. Z numerem 9 wystąpi Brady Kurtz, który w przedsezonowych meczach kontrolnych spisywał się bardzo dobrze. Jego ekstraligowe doświadczenie może okazać się niezwykle istotne w kontekście pierwszego ligowego zwycięstwa Niedźwiadków.

W awizowanym składzie jest również Jaimon Lidsey, choć jego występ stoi pod znakiem zapytania. Australijczyk wciąż leczy bowiem kontuzję obojczyka. Niewykluczone, iż jego miejsce pojawi się ktoś z dwójki: Bartosz SmektałaDominik Kubera. Wtedy siła rażenia Stainer Unii Kolejarza będzie jeszcze większa. Goście z Bydgoszczy również wystąpią w najmocniejszym zestawieniu, na czele z Rene Bachem. Dodajmy, iż początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30.

Awizowane składy:

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz: 
1. Rene Bach
2. Ricky Wells
3. Kamil Brzozowski
4. Josh Grajczonek
5. Dimitri Berge
6. Tomasz Orwat

Stainer Unia Kolejarz Rawicz:
9. Brady Kurtz
10. Arkadiusz Pawlak
11. Jaimon Lidsey
12. Szymon Szlauderbach
13. Damian Baliński
14.
15. Kacper Pludra