Przedsezonowe przetarcie Tęczy

Drużyna MKS Tęczy Leszno zajęła szóste miejsce w turnieju Zawsze z mistrzem rozegranym w Łodzi. Triumfatorkami okazały się koszykarki Lotosu Gdynia, które w meczu finałowym pokonały Wisłę Can Pack Kraków.
W fazie grupowej łódzkiego turnieju, nasze koszykarki wygrały jedno spotkanie, mianowicie z poznańskim MUKSem 91:51 oraz przegrały dwie konfrontacje z Widzewem Łódź 55:71 i, późniejszym zwycięzcą zawodów, zespołem Lotosu Gdynia 62:88. W meczu o piąte miejsce leszczynianki nie sprostały ekipie z Rybnika, ulegając 75:89.

Podobny turniej, tyle że w Jeleniej Górze, rozegrały juniorki z Leszna, gdzie stawką był Puchar Prezesa KS Wichoś Jelenia Góra. Dobra postawa młodych zawodniczek przyczyniła się do zajęcia wysokiej, drugiej pozycji. Zawody zwyciężyły gospodynie.