Prorocze słowa prezesaW niedzielę na bulodromie Linum przy ul. Holenderskiej w Lesznie odbył się Turniej w petanque o Puchar Prezesa Klubu Petanque Leszczynko.

W imprezie wzięło udział 29 dwuosobowych drużyn reprezentujących czołowe kluby naszego kraju, zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. W trakcie turnieju odbywał się egzamin na uprawnienia licencjonowanych sędziów Polskiej Federacji Petanque. Prezes Klubu Petanque Leszczynko przed turniejem zapowiadał, że jego zawodnicy są w doskonałej formie i znowu, po dużych sukcesach na ostatnim turniej w Górze śląskiej, ponownie staną na podium. Prorocze słowa prezesa sprawdziły się na bulodromie ,,Linum" w turnieju o jego puchar.
 
Po trwającym blisko 7 godzin turnieju, w bardzo emocjonujących i wyrównanych pojedynkach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna o nazwie ,, Ale pech" z Łodzi, w której grali Andrzej Żebrowski i Piotr Mycielski. II miejsce na podium wywalczyła drużyna Klubu Petanque Leszczynko – ,,Pogromcy" w składzie Marek Pulut, Szymon Sławiński. III miejsce zdobyła także drużyna z Klubu Petanque Leszczynko ,,To Nie My”, w której grali Andrzej Jankowski i prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

Bardzo dobrze spisała się także młoda drużyna z leszczyńskiego klubu ,,Czekolada" w składzie Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak zajmując bardzo dobre 6 miejsce,  pokonując czołowe drużyny z Liskowa też z Wrocławia.

 
Prezes Klubu Petanque Leszczynko zapowiedział potrzebę kontynuacji turnieju w przeszłym roku, już na oświetlonym nowoczesnymi lampami bulodromie ,,Linum".

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie poszły za ciosem
Następny artykułLider na kolanach