Próba generalna na minus

SONY DSC

W ostatnim sparingu przed rozgrywkami ligowymi, Polonia 1912 Leszno przegrała u siebie ze Spartą Oborniki 1:2. Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Jędrzej Wydmuch.

Czwarty sprawdzian, podobnie jak dwa poprzednie, nie był w wykonaniu Polonistów zbyt udany. Drużyna po raz trzeci okazała się słabsza od rywala i próżno było szukać pozytywów w jej grze.

W początkowych fragmentach, na boisku przy Strzeleckiej nie działo się zbyt wiele. W kolejnej fazie, goście wyprowadzili dwie akcje prawą stroną, które zostały zwieńczone bramkami. Jeszcze w pierwszej połowie, gospodarze starali się o złapanie kontaktu, głównie ze stałych fragmentów, ale byli nieskuteczni. Drugą odsłonę, od mocnego uderzenia rozpoczęli leszczynianie. Sytuację sam na sam wykończył Jędrzej Wydmuch. To było jednak wszystko, na co było stać biało-czerwonych w tym spotkaniu. Rozmiary porażki mogły być jeszcze większe, ale w 65 minucie oborniczanie zmarnowali jedenastkę. Ostatecznie, w meczu padł wynik 2:1 na korzyść gości, grających na co dzień w IV lidze grupie północnej.

Przed podopiecznymi Jędrzeja Kędziory pracowity tydzień. To ostatni dzwonek na złapanie formy ligowej. Już w sobotę 5 sierpnia, piłkarze Polonii 1912 zainaugurują sezon starciem na własnym boisku z niezwykle trudnym przeciwnikiem, Ostrovią Ostrów Wlkp.