Prawdziwych kibiców poznaje się w biedzie100 000 złotych dla Fogo Unii Leszno – taki cel postawiło sobie Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno. Kibice zorganizowali zbiórkę, która ma pomóc żużlowym mistrzom Polski z Leszna.

Obecna sytuacja w kraju napsuła sporo krwi nie tylko firmom, ale również klubom sportowym. Nie inaczej jest w przypadku Fogo Unii Leszno, której budżet na nadchodzący sezon znacznie ucierpiał. Na pomoc przychodzi zorganizowana grupa kibiców, która rozpoczęła zbieranie środków na działalność klubu za pośrednictwem zrzutka.pl

Kibice Klubu Sportowego Unia Leszno!

Czas zjednoczyć siły w imię Najbardziej Utytułowanego Klubu Żużlowego w Polsce!

W dobie pandemii koronawirusa SARS-COV-2, który sparaliżował życie na świecie, ucierpiał nasz ukochany sport, jakim jest żużel. Co za tym idzie, ucierpiała nasza drużyna – Unia Leszno. Sparaliżowane rozgrywki Speedway Ekstraligi doprowadziły wszystkie kluby żużlowe na skraj przepaści finansowej. Mecze bez udziału publiczności to ogromny cios dla budżetów klubów sportowych. Nie inaczej jest w przypadku Unii Leszno. Rozpoczęcie rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski 2020 przy pustych trybunach jest jednoznaczne z zerowymi wpływami do kasy Klubu. Jako kibice Jedynej Królowej Speedwaya, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Klubu Unia Leszno, nie możemy przejść obojętnie obok tej sytuacji. Uruchamiamy zrzutkę, która trwać będzie do ostatniej kolejki rundy zasadniczej żużlowej ekstraligi. Całkowity zysk ze zrzutki przeznaczymy na pomoc w funkcjonowaniu Klubu Sportowego Unia Leszno. Kwota, którą obraliśmy sobie za cel jest ogromna, lecz jest to ‘kropla’ przy wydatkach, jakie będzie ponosił nasz klub przy organizacji meczów przy pustych trybunach. Jeżeli zjednoczymy siły i pokażemy swoją wielkość, tak jak od 82 lat robi to Unia Leszno, to osiągniemy cel. Wspomóżmy naszą drużynę w walce o czwarty z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski.

Pamiętajcie, że PRAWDZIWYCH KIBICÓW POZNAJE SIĘ W BIEDZIE!