Poznań zdobyty

Ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania odnieśli w sobotę piłkarze Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Łukasza Koniecznego wygrali na wyjeździe z TPS Winogrady 4:1.

Poloniści do starcia z TPS Winogrady Poznań przystąpili niezwykle zmotywowani. W ostatnim meczu Kórniku odnieśli bowiem sromotną porażkę, za którą z całą pewnością chcieli się zrehabilitować.

Na wszystkie bramki w sobotnim starciu  musieliśmy czekać do drugiej połowy. Łatwo jednak nie było, bo leszczynianie walczyli nie tylko z rywalem ale również z bardzo nierówną murawą.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 51 minucie Adam Piwoński, który świetnie ustawił się w polu karnym. Całkiem podobna akcja miała miejsce dziesięć minut później. Tym razem potrzebna była jednak dobitka, która wykończył Karol Smola. Ten sam zawodnik chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 3:0 i mecz właściwie był rozstrzygnięty.

To nie był jednak koniec. W 75 minucie rzut karny wykorzystał Tomasz Wiśniewski, a doliczanym czasie gry poznanianie, po kontrze zdołali zdobyć bramkę honorową. Ostatecznie Polonia 1912 Leszno wysoko pokonała TPS Winogrady Poznań w stosunku 4:1.