Poznaliśmy mistrzów świata (foto)W sobotnie popołudnie poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia IV Indywidualnych Mistrzostw Świata w kręglarstwie klasycznym, które w ostatnim tygodniu odbywały się w leszczyńskiej hali Trapez.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Snjezane Kramer. Chorwatka po bardzo emocjonującym pojedynku finałowym pokonała Serbkę, Livię Santo. W kręglarstwie nie ma pojedynków o trzecie miejsce. Brązowe krążki zawisły na szyjach pokonanych w półfinałach: Słowenki, Evy Sajko i Niemki, Corinna Kastner.

Złoto wśród mężczyzn zdobył Rumun, Ovidiu Mihalcioiu. Wielki finał podobnie jak w rywalizacji pań również przysporzył kibicom wielu wrażeń. Ostatecznie srebro przypadło Serbowi, Robertowi Ernjesi. Największą gwiazda kręglarskiego mundialu, Vilmos Zavarko był dopiero trzeci. Brązowy medal odebrał wespół z Nicolae Lupu, który w półfinale również musiał uznać wyższość swojego rywala.

Dekorowano również najlepszych w kombinacji, do klasyfikacji której liczą się najlepsze wyniki ze sprintu i singla. Wśród kobiet triumfowała Marjana Liovic (Chorwacja). Obok niej na podium stanęły kolejno: Corinna Kastner (Niemcy) i Barbara Fidel (Słowenia). Najlepszym w tej konkurencji wśród panów był Vilmos Zavarko (Chorwacja), który wyprzedził Roberta Ernjesi (Chorwacja) i Norberta Kissa (Węgry).

Jak informowaliśmy, żaden z reprezentantów Polski nie przebrnął nawet drugiej rundy. Biało-czerwoni polskich mistrzostw nie zaliczą więc do udanych. Jedynym naszym sukcesem jest sama organizacja, bardzo chwalona przez światowe władze kręglarstwa.

tekst i foto: Daniel Nowak