Powtórka z Żar

Sporting Futsal Leszno, po bardzo przeciętnym spotkaniu, przegrał u siebie z Mundialem Żary 4:7. Był to identyczny wynik, jaki padł na korzyść rywali na inaugurację rozgrywek.

O pierwszej rundzie lubuskiej Saller Cup, leszczyńscy futsaliści chcieli jak najszybiej zapomnieć. Pierwszym krokiem do zamazania plamy, miało być zwycięstwo w Hali Trapez z Mundialem.

Przyjezdni od pierwszego gwizdka sędziego narzucili mocne warunki, spychając Sporting Futsal do głębokiej defensywny. Pierwszy gol padł w 4. minucie za sprawą Daniela Gałacha. Riposta gospodarzy była natychmiastowa, bowiem niecałe 60 sekund później, do siatki trafił Damian Drewnowski. Podziałało to jednak, jak woda na młyn na przyjezdnych, którzy w 8. minucie ponownie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Patryk Kłopot. Chociaż miejscowi grali niezwykle ambitnie, w żaden sposób nie mogli przeciwstawić się bardziej doświadczonej ekipie przeciwnej. Jeszcze przed przerwą, braki w obronie naszej drużyny obnażyli ponownie Gałach oraz Dominik Skrzyński i po pierwszej odsłonie było aż 4:1 dla Żar.

Dwie minuty po przerwie, nadzieje w serca leszczyńskiej publiczności wlał Filip Walczak, zmniejszając nieco straty. Na jedną bramkę Leszna, dwiema w bardzo krótkim odstępie czasowym, odpowiedział rywal. Hattricka skompletował fenomenalny tego dnia Gałach, z kolei po raz drugi Patryka Śniadego pokonał Kłopot. W 32. minucie, szóstego faulu w polu karnym dopuścił się beniaminek. Znakomitej okazji nie zmarnował grający trener gości, Radomir Roztocki, podwyższając rezultat z rzutu karnego na 7:2. Nasz team było stać na jeszcze jeden zryw w końcówce, co zaowocowało trafieniami Łukasza Chmielewskiego i Łukasza Janowicza. Mundial mógł wyjeżdżać z południa Wielkopolski z jeszcze bardziej okazałą zdobyczą bramkową, jednak nie wykorzystał dwóch przedłużonych rzutów karnych.

Ostatecznie, Sporting Futsal nie znalazł recepty na pierwsze zwycięstwo i poniósł szóstą porażkę w tym sezonie. Żary wygrały zasłużenie 7:4.

Sporting Futsal Leszno: Śniady – Chmielewski, Przymus, Drewnowski, Janowicz, Kaczmarek, Murawa, Szafrański, Filuś, Tomczak, Walczak, Piecuch

Mundial Żary: Goliński – Ganczarek, Roztocki, Dybka, Gałach, Szkarapat, Hirsch, Skrzyński, Kłopot