Powroty kontuzjowanych

Miłe wieści napływają z obozu Unii Leszno. Janusz Kołodziej jest już po badaniach i wróci do treningów w poniedziałek. Kolejny z zawodników, Damian Baliński, powinien pojawić się na torze już w czwartek, natomiast w sobotę do Leszna przyjedzie Jurica Pavlic.
Przez kilka tygodni Kołodziej miał okazję do odpoczynku, bowiem nie startował ani w Grand Prix ani w Elitserien. Zawodnik eSpeedway Team może ze spokojem wznowić treningi i przygotowywać się na półfinałowy mecz z Toruniem. – Na szczęście nie potwierdziły się informacje, że Janusz ma jakieś kłopoty z nerkami, po tym wiosennym upadku w trakcie leszczyńskiego Grand Prix – informuje lekarz Unii Leszno, dr Tomasz Gryczka. – Żużlowiec opuścił Leszno, jest w spokojnym miejscu, daleko od otoczenia i wróci do kontaktu z motocyklem najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek – dodaje.

Po wielomiesięcznych kontuzjach do składu leszczyńskich Byków wracają również Damian Baliński i Jurica Pavlic. Sympatyczny Bally pojawi się na stadionie już w czwartek. Niewykluczone, że wesprze on drużynę w konfrontacjach z Unibaksem. W sobotę natomiast w Lesznie zamelduje się Chorwat. – Będzie miał zrobione kolejne zdjęcia, porównamy je z tymi wcześniejszymi i zobaczymy jaki jest postęp leczenia, ale nic na siłę – mówi dr Tomasz Gryczka.

Łukasz Kaczmarek