Powitali zimęTurniej w petanque pod nazwą „Witamy Zimę” zgromadził na starcie 22 drużyny złożone z zawodników z Francji – region Bretanii, ze Śremu, Wrocławia, Góry Śląskiej, Głogowa, Wrocławia, Nysy oraz z Leszna. 

Turniej rozpoczął się o nietypowej porze bo o 13, a planowane zakończenie spodziewane było na godziny wieczorne, tak aby można było skorzystać z zainstalowanego oświetlenia bulodromu. Dla większości zawodników była to pierwsza w karierze gra przy świetle elektrycznym, spełniającym międzynarodowe wymogi gry w bule na zewnętrznym bulodromie. W tej kategorii obiekt w Lesznie nie ma sobie równych w Polsce, należy do ścisłej, europejskiej czołówki tego typu boisk. Z tego też powodu organizatorzy turnieju nie mieli obaw o frekwencję w zawodach, w tak nietypowych warunkach pogodowych. Dodatkowo, na uczestników grudniowych zmagań czekały rozpalone koksowniki, nie brakowało ciepłych napojów, ciasta oraz gorącej strawy w postaci pysznej grochówki.

- 20141220_leszno_dublety3.jpg
Koksownik

- 20141220_leszno_dublety2.jpg
Zwycięska para ( Andrzej Sztyler i Piotr Milicki )

- 20141220_leszno_dublety4.jpg
Bulodrom pełen światła

Po trwającym około 6 godzin turnieju pierwsze miejsce zajął zespół ze Śremu ,,Red Buls", w którym grali Andrzej Sztyler i Piotr Milicki. Zwycięscy wygrali 6 meczy. Drugie miejsce z taką samą ilością wygranych meczy zdobył zespół Klubu Petanque Leszczynko ,, A To My" w składzie Romuald Ratajczak, Krystian Maćkowiak. Trzecie miejsce na podium zajął zespół z Wrocławia ,, Sokół" reprezentowany przez Marka Cieślę oraz Kamila Ladaczka. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął młody, leszczyński zespól Czekolada w składzie Kinga Cieślawska, Rafał Grzelczak. Zajęcie przez leszczyńskie zespoły ,, A To My" oraz ,,Czekolada" II i IV miejsca, w tak silnie obsadzonym turnieju jest kolejnym dużym sukcesem zawodników Klubu Petanque Leszczynko. W pobitym polu pozostali m. in. Mistrzowie Polski – zespół ,,Złoty Team" oraz mistrzowie Bretanii Jean Cloude Salu i Gilles  Revol.

 Po zakończeniu turnieju zawodnicy uczestniczący w rywalizacji mieli okazję złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne, nie mogło oczywiście zabraknąć opłatka.

Jak by wrażeń przy powitaniu zimy było mało, bulodrom ,,Linum" odwiedził również Św. Mikołaj, który wręczał upominki zwycięzcą turnieju. 

- 20141220_leszno_dublety5.jpg


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaprezentowali się kibicom
Następny artykułNasi za podium