Powalczą o medalPrzed speedrowerowcami decydujące rozstrzygnięcia. Już w ten weekend poznamy Drużynowego Mistrza Polski. W jednym z meczów, Szawer Leszno zmierzy się u siebie z TSŻ Toruń.

Liga w tym sezonie jest niezwykle wyrównana. Poza Mustangiem Żołędowo, drużyny prezentują zbliżony poziom sportowy. Nasz zespół wciąż zachowuje szanse na brązowy, a nawet na srebrny krążek. Oprócz zwycięstwa nad torunianami, potrzebne są jednak korzystne wyniki pozostałych meczów nadchodzącej kolejki. W najgorszym przypadku, leszczynianie mogą zakończyć tegoroczne rozgrywki nawet na piątym miejscu.

Takiego scenariusza w klubie nie zakładają. Co więcej, Szawer ściąga posiłki i do Leszna zawita Ben Mold. Brytyjczyk ma pomóc ekipie w zdobyciu pełnej puli. By tak się stało, gospodarze tego pojedynku muszą wygrać różnicą co najmniej 11 punktów. W pierwszym spotkaniu w Grodzie Kopernika, podopieczni Adama Smoły przegrali 71:81. Czy uda się odrobić stratę i stanąć na podium? O tym przekonamy się w niedzielę. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00.

Łukasz Kaczmarek