Powalczą o europejski czempionatW najbliższą niedzielę w Lesznie rozpoczną się 4. Balonowe Mistrzostwa Europy Kobiet. Pilotki z całego kontynentu o medale rywalizować będą przez tydzień. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Ewa Prawicka-Linke, która poleci balonem “Leszno”.

W poprzednich latach nasze miasto gościło pilotów podczas Mistrzostw Europy, Pucharu Świata Kobiet i I Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet. Tym razem najlepsze pilotki staną w szranki o laury europejskiego czempionatu. Leszczynianka po złoto sięgnęła dwa lata temu w holenderskim Drenthe. Srebro wywalczyła wtedy Daiva Rakauskaite z Litwy, a brąz Elisabeth Kindermann z Austrii.

W 4. Balonowych Mistrzostwach Europy Kobiet zaplanowanych zostało dziewięć lotów zawodniczych. Pierwszy z nich odbędzie się dopiero we wtorek. Wcześniej będzie miało miejsce kilka przelotów treningowych. W rywalizacji weźmie udział prawie 30 balonów. Poniżej prezentujemy Państwu harmonogram mistrzostw.

Harmonogram:
3 września – loty treningowe
4 września – poranne loty treningowe / ceremonia otwarcia (godz. 17:00)
5 września – pierwszy lot zawodniczy (rano), drugi lot zawodniczy (wieczorem)
6 września – trzeci lot zawodniczy (rano), czwarty lot zawodniczy (wieczorem)
7 września – piąty lot zawodniczy (rano), szósty lot zawodniczy (wieczorem)
8 września – siódmy lot zawodniczy (rano), ósmy lot zawodniczy (wieczorem)
9 września – dziewiąty lot zawodniczy (rano), rezerwowy lot zawodniczy (wieczorem), ceremonia zamknięcia mistrzostw (18:00).