Powalczą o awans

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego II ligi kobiet Pompax Tęcza Leszno pokonała na wyjeździe Basket 25 Bydgoszcz 78:61. Tym samym nasze koszykarki zajęły pierwsze miejsce, dające możliwość gry w barażach o I ligę.

Tęczowe nie chcąc oglądać się na wyniki pozostałych spotkań, musiały w Bydgoszczy sięgnąć po komplet puntów. Stawką było pierwsze miejsce w lidze. Sobotnie starcie wcale nie należało do najłatwiejszych.

Gospodynie świetnie rozpoczęły i ekipa Krzysztofa Zajca została zmuszona do pogoni. Pierwsza kwarta padła łupem bydgoszczanek, które wygrały 21:17. W drugiej odsłonie nasze koszykarki wreszcie załapały odpowiedni rytm, a ich gra zaczęła przypominać tą, do której nas przyzwyczaiły. W efekcie wynik do przerwy brzmiał 41:32 dla Tęczy.

Po zmianie stron tęczowe w pełni kontrolowały przebieg tego spotkania. Na kilka minut przed końcem stało się jasne, że Basket 25 nie będzie w stanie pokusić się o niespodziankę. Ostatecznie Pompax Tęcza wygrała pewnie 78:61. Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Anita Plucińska – 17, Iga Walentowska – 16, Aleksandra Arczewska – 15, Justyna Hołtyn – 10, Wiktoria Skrzypczak – 8, Alicja Franckowiak – 6, Gabriela Targosz – 4 i Aleksandra Brambor – 2.