Potwierdzają wysoką formę



Wyłącznie zwycięstwa odnosiły szwedzkie drużyny leszczyńskich żużlowców. Co istotne nasi zawodnicy ogrywali w swoich zespołach kluczowe role.

Najlepiej spisał się Dominik Kubera. Młodzieżowiec zdobył dla Vetlandy aż 11 punktów, a jego ekipa pewnie pokonała na własnym torze Piraternę Motala 54:36. Wyjazdowy triumf odniósł klub Piotra Pawlickiego. Dackarna Malilla pokonała Rospiggarnę Hallstavik w stosunku 48:42, a Pawlicki zawody zakończył z dorobkiem 10 oczek. Ostatnim z naszych reprezentantów był Bartosz Smektała. Jego Västervik pewnie pokonało u siebie Masarnę Avesta 54:36, a popularny Smyk w czterech startach zainkasował 7 oczek.

Vetlanda Speedway: 54
1. Szymon Woźniak (U/-) 0
2. Dominik Kubera (2,3,1,3,2*) 11+1
3. Artiom Łaguta (3,3,3,2*,3) 14+1
4. Andreas Lyager (1,1,0,2*,1) 5+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,3,3) 15
6. Filip Hjelmland (1*,3,1,1,1*) 7+2
7. Victor Palovaara (0,0,0,2,0) 2

Piraterna Motala: 36
1. Mikkel Michelsen (W,2,2,1,2) 7
2. Kai Huckenbeck (U/-) 0
3. Paweł Przedpełski (2,3,1,1*,1) 8+1
4. Linus Sundstroem (0,1*,2*,0) 3+2
5. Niels Kristian Iversen (2,2,3,0,2,0) 9
6. Daniel Davidsson (3,2,2,0,0) 7
7. Jonas Davidsson (1*,0,0,1*,0) 2+2

Bieg po biegu:
1. D. Davidsson, D. Kubera, F. Hjelmland, M. Michelsen (W) 3:3 (3:3)
2. F. Hjelmland, D. Davidsson, J. Davidsson, V. Palovaara 3:3 (6:6)
3. A. Łaguta, P. Przedpełski, A. Lyager, L. Sundstroem 4:2 (10:8)
4. B. Zmarzlik, N. K. Iversen, F. Hjelmland, J. Davidsson 4:2 (14:10)
5. D. Kubera, D. Davidsson, L. Sundstroem, V. Palovaara 3:3 (17:13)
6. A. Łaguta, M. Michelsen, A. Lyager, J. Davidsson 4:2 (21:15)
7. P. Przedpełski, L. Sundstroem, D. Kubera, V. Palovaara 1:5 (22:20)
8. A. Łaguta, N. K. Iversen, J. Davidsson, A. Lyager 3:3 (25:23)
9. B. Zmarzlik, M. Michelsen, F. Hjelmland, J. Davidsson 4:2 (29:25)
10. N. K. Iversen, V. Palovaara, F. Hjelmland, D. Davidsson 3:3 (32:28)
11. B. Zmarzlik, A. Lyager, P. Przedpełski, D. Davidsson 5:1 (37:29)
12. D. Kubera, A. Łaguta, M. Michelsen, N. K. Iversen 5:1 (42:30)
13. B. Zmarzlik, N. K. Iversen, P. Przedpełski, V. Palovaara 3:3 (45:33)
14. A. Łaguta, M. Michelsen, A. Lyager, L. Sundstroem 4:2 (49:35)
15. B. Zmarzlik, D. Kubera, P. Przedpełski, N. K. Iversen 5:1 (54:36)

Rospiggarna Hallstavik: 42
1. Jason Doyle (0,3,3,2*,2,0) 10+1
2. Robert Lambert (2,3,1,3,1) 10
3. Max Fricke (1,0,2,1,3) 7
4. Tero Aarnio (0,-,-,-) 0
5. Andreas Jonsson (2*,1,3,1*,1) 8+2
6. Rasmus Jensen (3,3,1,0,0) 7
7. Andreas Westlund (D,0,0) 0

Dackarna Malilla: 48
1. Maciej Janowski (3,3,2*,2,2) 12+1
2. Piotr Pawlicki (1,2*,3,1,3) 10+1
3. Oliver Berntzon (3,2,0,0,0) 5
4. Jacob Thorssell (2*,1*,0,0) 3+2
5. Patryk Dudek (0,3,2,3,2*) 10+1
6. Kacper Gomólski (1,2,1*) 4+1
7. Frederik Jakobsen (2,1,1) 4

Bieg po biegu:
1. M. Janowski, R. Lambert, Pi. Pawlicki, J. Doyle 2:4 (2:4)
2. R. Jensen, F. Jakobsen, K. Gomólski, A. Westlund (D) 3:3 (5:7)
3. O. Berntzon, J. Thorssell, M. Fricke, T. Aarnio 1:5 (6:12)
4. R. Jensen, A. Jonsson, F. Jakobsen, P. Dudek 5:1 (11:13)
5. R. Lambert, K. Gomólski, J. Thorssell, A. Westlund 3:3 (14:16)
6. M. Janowski, Pi. Pawlicki, R. Jensen, M. Fricke 1:5 (15:21)
7. J. Doyle, O. Berntzon, R. Lambert, J. Thorssell 4:2 (19:23)
8. P. Dudek, M. Fricke, F. Jakobsen, R. Jensen 2:4 (21:27)
9. Pi. Pawlicki, M. Janowski, A. Jonsson, R. Jensen 1:5 (22:32)
10. J. Doyle, P. Dudek, K. Gomólski, A. Westlund 3:3 (25:35)
11. A. Jonsson, J. Doyle, Pi. Pawlicki, O. Berntzon 5:1 (30:36)
12. R. Lambert, M. Janowski, M. Fricke, J. Thorssell 4:2 (34:38)
13. P. Dudek, J. Doyle, A. Jonsson, O. Berntzon 3:3 (37:41)
14. M. Fricke, M. Janowski, A. Jonsson, O. Berntzon 4:2 (41:43)
15. Pi. Pawlicki, P. Dudek, R. Lambert, J. Doyle 1:5 (42:48)

Västervik Speedway: 54
1. Peter Ljung (0,2*,3,1,1) 7+1
2. Jack Holder (2,3,3,0) 8
3. Bartosz Smektała (1*,2,1,3) 7+1
4. Krzysztof Buczkowski (2,1*,3,2*) 8+2
5. Nicki Pedersen (3,2,3,2,0) 10
6. Anton Karlsson (2*,2*,0,0) 4+2
7. Peter Kildemand (3,2*,2*,3) 10+2

Masarna Avesta: 36
1. Antonio Lindbaeck (1,3,3,2,3) 12
2. Aleksandr Łoktajew (3,0,1,1,1*) 6+1
3. Martin Smolinski (0,1,0,0) 1
4. Wadim Tarasienko (3,0,0,1*,2) 6+1
5. Kim Nilsson (1,2,1,3,2*) 9+1
6. David Bellego (1,1,0) 2
7. Phillip Hellstroem-Bangs (0,D,0) 0

Bieg po biegu:
1. A. Łoktajew, J. Holder, A. Lindbaeck, P. Ljung 2:4 (2:4)
2. P. Kildemand, A. Karlsson, D. Bellego, P. Hellstroem-Bangs 5:1 (7:5)
3. W. Tarasienko, K. Buczkowski, B. Smektała, M. Smolinski 3:3 (10:8)
4. N. Pedersen, A. Karlsson, K. Nilsson, P. Hellstroem-Bangs (D) 5:1 (15:9)
5. J. Holder, P. Kildemand, D. Bellego, W. Tarasienko 5:1 (20:10)
6. A. Lindbaeck, B. Smektała, K. Buczkowski, A. Łoktajew 3:3 (23:13)
7. J. Holder, P. Ljung, M. Smolinski, W. Tarasienko 5:1 (28:14)
8. K. Buczkowski, K. Nilsson, B. Smektała, P. Hellstroem-Bangs 4:2 (32:16)
9. A. Lindbaeck, N. Pedersen, A. Łoktajew, A. Karlsson 2:4 (34:20)
10. P. Ljung, P. Kildemand, K. Nilsson, D. Bellego 5:1 (39:21)
11. N. Pedersen, K. Buczkowski, A. Łoktajew, M. Smolinski 5:1 (44:22)
12. B. Smektała, A. Lindbaeck, W. Tarasienko, J. Holder 3:3 (47:25)
13. K. Nilsson, N. Pedersen, P. Ljung, M. Smolinski 3:3 (50:28)
14. P. Kildemand, W. Tarasienko, A. Łoktajew, A. Karlsson 3:3 (53:31)
15. A. Lindbaeck, K. Nilsson, P. Ljung, N. Pedersen 1:5 (54:36)