Postraszyły lidera

Koszykarki X-Demon Tęczy Leszno przegrały w Ostrowie 60:69. Aktualny lider I ligi kobiet musiał się jednak sporo napracować, aby zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

Pierwsza kwarta należała do leszczynianek, które solidnie zagrały zarówno w obronie, jak i w ataku. W efekcie po pierwszej partii wynik brzmiał 19:11 na korzyść X-Demon Tęczy. Druga odsłona nie przyniosła większych zmian, a miejscowe zdołały odrobić tylko jedno oczko. Kluczowa dla ostatecznego wyniku okazała się trzecia kwarta. Wspierane przez własną publiczność ostrowianki rzuciły aż 23 punkty, co przy 11 leszczynianek pozwoliło im wyjść na prowadzenie. W ostatniej ćwiartce miejscowe przypieczętowały swoje zwycięstwo. Ostatecznie Ostrovia Ostrów pokonała X-Demon Tęczę Leszno 69:60. Podopieczne Krzysztofa Zajca rozegrały jednak kolejny dobry mecz i pokazały, że stać je na walkę z najlepszymi zespołami w pierwszoligowych rozgrywkach.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Witkoś – 11, Lewińska – 9, Łabuz, Karolewicz i Stasiuk – po 8, Hołtyn i Szarzyńska – po 6, Woźniak i Iradzka – po 2.