Postraszyli Warszawę

W pierwszym spotkaniu sparingowym, GI Malepszy Futsal Leszno minimalnie przegrał w Ślesinie z AZS Uniwersytetem Warszawskim 2:3.

Pomimo porażki, mecz kontrolny należy uznać za udany. Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony na tle silnego pierwszoligowca.

Testmecz odbył się w dość nietypowej formule, ponieważ rozegrano trzy partie po 20 minut, bez zatrzymywania czasu. Zgodnie z przewidywaniami, rywal od początku ruszył do natarcia i dość szybko otworzył wynik. Po stałym fragmencie, Filipa Twardowskiego pokonał Dominik Majewski. Wyrównanie nadeszło niemal natychmiast. Szybkie wykonanie autu przez Dariusza Pieczyńskiego, na gola zamienił Łukasz Pieczyński i było 1:1. W drugiej tercji, pomimo wielu dogodnych sytuacji z obu stron, bramki nie padły. Dopiero w trzeciej odsłonie, prowadzenie odzyskali warszawiacy. Na listę strzelców ponownie wpisał się Maciej Wołoszyn. Klub ze stolicy Polski poszedł za ciosem i w 49 minucie, podwyższył rezultat na 3:1 za sprawą Majewskiego. Leszczynianie walczyli jednak do samego końca. W 53 minucie, ładnym trafieniem z dystansu popisał się Jakub Przymus. Pomimo kilku okazji, nie udało się zremisować i biało-czerwoni ulegli, lecz nieznacznie 2:3.