Postawili się Prudnikowi

Kolejne niezłe spotkanie wyjazdowe rozegrali nasi koszykarze. Jamalex Polonia 1912 Leszno, po walce, uległa jednak sąsiadowi z tabeli meritumkredyt Pogoni Prudnik 74:82.

Początek pierwszej kwarty należał do gości. To oni, po dosłownie kilku minutach objęli prowadzenie. Pomimo odważnej postawy, nie zdołali go utrzymać zbyt długo. W kolejnym okresie tej części, miejscowi weszli na wyższe obroty i zaczęli  niemal seryjnie rzucać punkty, zarówno z półdystansu, jak i z dystansu. Dzięki temu, odrobili straty z nawiązką i leszczynianie zmuszeni byli gonić przeciwnika. Druga ćwiartka miała niezwykle wyrównany przebieg. Nasz zespół zagrał bardzo dobrze w obronie i okazał się w tej partii minimalnie lepsi od prudniczan. Do przerwy było 37:33 na korzyść gospodarzy i wynik nadal był sprawą otwartą.

Trzecia odsłona, podobnie jak druga, była zacięta. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego konsekwentnie realizowali swój plan i nie dawali za wygraną, dzielnie trzymając kontakt z Pogonią. Przed ostatnią kwartą dystans dzielący obie drużyny wynosił dwa oczka i wciąż tliła się nadzieja na zwycięstwo. Niestety, pomimo obiecujących pierwszych fragmentów, górą wyszło doświadczenie rywala, który niesiony dopingiem własnej publiczności, nie dał szans beniaminkowi, triumfując w sobotniej potyczce w stosunku 82:74.

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 Leszno zdobywali: Trubacz i Rostalski 15, Sanny 14, Stępień 10, Koelner 8, Malona 6, Milczyński 5 oraz Kiwilsza 1.