Poskromili faworyta

Piłkarze Polonii 1912 Leszno pokonali w Nowych Skalmierzycach tamtejszą Pogoń 1:0. Dla gospodarzy była to pierwsza w tym sezonie porażka na własnym boisku.

Leszczynianie wybrali się na trudny teren bez trójki ważnych graczy. W meczu, z różnych powodów, nie wystąpili Artur Jęsiek, Bogumił Ceglarek oraz Michał Płocharczyk. Pomimo okrojonego składu, udało się wywalczyć trzy punkty z wiceliderem.

W pierwszej połowie na boisku oglądaliśmy więcej, niż gry. Okazji do zdobycia bramek było jak na lekarstwo, przez co do przerwy mieliśmy remis 0:0. W dugiej części, spotkanie nabrało rumieńców i zespoły wykazywały większą aktywność w ataku. W 75 minucie, szybką kontrę, skutecznie sfinalizował Artur Krawczyk i było 1:0 dla gości. Miejscowi próbowali doprowadzić do wyrównania, ale wynik nie uległ już zmianie i to Poloniści wrócili do domu z tarczą.

Było to trzecie zwycięstwo wyjazdowe odniesione w stosunku 1:0 dla podopiecznych Waldemara Jędrusiaka.