Porażka z Miedzią

Pomimo szaleńczej pogoni za rywalem, Polonii 1912 nie udało się uzyskać korzystnego wyniku w kolejnym meczu kontrolnym. Lepsza od leszczynian okazała się Miedź II Legnica, która wygrała 3:2.

W sobotę na boisku w Zaborowie, drużyna leszczyńska zmierzyła się w spotkaniu sparingowym z IV-ligową Miedzią II Legnica. Wśród gospodarzy zabrakło kilku zawodników podstawowego składu, co było widoczne na boisku.

W pierwszej połowie obydwa zespoły starały się spokojnie rozgrywać swoje akcje. Nieco więcej z gry mieli goście, i to właśnie oni objęli prowadzenie, po nieco ponad kwadransie. Fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się jeden z graczy Miedzi. Chwilę później, legniczanie podwyższyli rezultat na 2:0, wykorzystując bierną postawę defensorów Polonii. W pierwszych 45 minutach, miejscowi byli zupełnie bezradni, przy bardzo dobrze zorganizowanym rywalu.

Po przerwie, trener przyjezdnych zdecydował się wymienić całą jedenastkę. Na kilka roszad zdecydował się również leszczyński szkoleniowiec, Tomasz Krysiak. Około 50. minuty, błędu znów nie ustrzegli się Poloniści, tracąc trzeciego gola po rzucie rożnym. Pomimo większego posiadania piłki przez Legnicę, nasi piłkarze zdołali pokonać dwukrotnie bramkarza przeciwników. Autorem pierwszego, dosyć szczęśliwego trafienia, był Łukasz Bugzel. W samej końcówce, po szybkim kontrataku, bramkę zdobył Kamil Pawlicki. Graczom z Leszna, zabrakło jednak czasu, by doprowadzić do remisu.

Prawdopodobnie w najbliższy wtorek zapadnie ostateczna decyzja o tym, gdzie w sezonie 2014/2015 zagra Polonia 1912 Leszno. Przypomnijmy, iż możliwe są dwa warianty – występ w III lub w IV lidze.