Porażka w ŚwiebodzinieDrugą z rzędu porażkę mają na swoim koncie leszczyńscy szczypiorniści. Borykający się z brakami kadrowymi Real Astromal Leszno przegrał na wyjeździe z TS Zew Świebodzin 23:27.

Przed spotkaniem nieco wyżej stały notowania drużyny prowadzonej przez Macieja Wieruckiego. Real Astromal od kilkunastu dni ma jednak spore kłopoty kadrowe. Głównie przez kontuzje, które trapią poszczególnych zawodników. W Świebodzinie kolejny raz zabrakło kilku kluczowych postaci.

Gospodarze bardzo szybko zdobywali pokaźną przewagę. Głównie dzięki doskonałej postawie w obronie. Po kilkunastu minutach zapowiadało się na pogrom, ale ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 15:8. Po zmianie stron był moment, w którym wydawało się, że leszczynianie będą w stanie odwrócić losy tego meczu. Zniwelowali straty do zaledwie czterech oczek, ale potem do głosu znowu doszli miejscowi, którzy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Ostatecznie TS Zew Świebodzin pokonał Real Astromal Leszno 27:23.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Piotr Łuczak – 9, Mateusz Płaczek – 6,  Krzysztof Meissner – 3, Kevin Wydmuch – 2 oraz Kornel Szczepanek, Kacper Jaszkiewicz i Sebastian Giera – po 1.