Porażka po dogrywce

Koszykarki XDemon Tęczy Leszno pozostają bez zwycięstwa w lidze. Tym razem leszczynianki musiały uznać wyższość zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego 84:80.

Fani żeńskiego basketu w Lesznie liczyli, że w meczu z Aleksandrowem Łódzkim Tęcza przełamie tegoroczną niemoc. Jednak kolejny raz tęczowe osłabły w końcówce i roztrwoniły misternie budowaną przewagę.

Pierwsza część spotkania to gra punkt za punkt. Prym w drużynie z Leszna wiodły Magdalena Wojdalska oraz Martyna Hołtyn, które po pierwszych dziesięciu minutach rzuciły 16 z 20 punktów jakie uzbierała Tęcza. Jednak rywalki do końca nie odpuszczały przez co prowadzenie naszych dziewczyn wynosiło tylko jeden punkt.

Kolejna odsłona spotkania to kapitalna gra zawodniczek trenera Ryszarda Barańskiego. Leszczynianki doskonale zagrały w defensywie dzięki czemu rywalki zdołały rzucić tylko 11 punktów. Ostateczny wynik tej części meczu to 11:21 dla przyjezdnych.

W trzeciej ćwiartce sobotniego meczu przebudziła się Weronika Dąbrowska. Mająca za sobą występy za oceanem zawodniczka Tęczy trafiała praktycznie z każdej pozycji zdobywając aż 13 punktów. Leszczynianki przed ostatnią częścią prowadziły różnicą 12 punktów i wygraną miały na wyciągnięcie ręki.

Jednak ostatnia kwarta to kompletna katastrofa w wykonaniu naszych zawodniczek. Leszczynianki kolejny raz dały sobie narzucić styl gry i zupełnie się pogubiły. Remis minutę przed końcem uratowała rzutem za 3 punkty Dąbrowska, dzięki czemu emocje w hali w Aleksandrowie Łódzkim sięgnęły zenitu.

W dogrywce tęczowe nie zdołały się pozbierać i ostatecznie uległy drużynie UKS-u Basket 84:80. Taki wynik oznacza, że po trzech kolejkach leszczynianki nadal pozostają bez zwycięstwa i aby myśleć o grze w rundzie play-off muszą się przebudzić i zacząć wygrywać.

Doskonałą okazję do rehabilitacji XDemon Tęcza Leszno będzie miała już za tydzień. Jednak o punkty nie będzie łatwo, gdyż do Leszna przyjeżdżają niepokonane dotychczas koszykarki Korony Kraków.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 84:80 XDemon Tęcza Leszno (19:20, 11:21, 16:17, 27:15, d 11:7)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Wojdalska 21, Dąbrowska 18, Hołtyn, Gadkowska, Budeń i Batóg po 8, Krajewska 7, Brambor 2, Raczyńska, Lubińska i Woźniak 0.