Porażka na koniec przygotowań

Siatkarze UKS 9 Leszno po pasjonującej walce przegrali swój ostatni mecz sparingowy przed startem nowego sezonu. Tym razem leszczynianie okazali się minimalnie gorsi od MKS Pogoni Góra przegrywając całe spotkanie 2:3.

Już pierwsze piłki dzisiejszego meczu pokazały, że goście nie przyjechali do Leszna tanio sprzedać skórę. Obie drużyny miały problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki, jednak to „Tygrysy” zaczęły popełniać więcej błędów. Mimo kilkupunktowej przewagi zawodnicy z Góry sami sobie zafundowali nerwową końcówkę. Ostatecznie przyjezdni wygrali pierwszą partię 22:25, lecz skorzystali oni na niedopatrzeniu sędziego, który nie zauważyły ich błędnego ustawienia w ostatniej akcji.

Drugi set to zdecydowanie lepsza gra leszczynian, którzy już na początku złapali odpowiedni rytm. Dobrze w polu zagrywki prezentował się Tomasz Elminowski, który wyprowadził miejscowych na prowadzenie 6:1. Siatkarze UKS 9 Leszno z każdą piłką powiększali przewagę, która na koniec seta wyniosła dziewięć punktów.

Trzecioligowcy z Dolnego Śląska, nie przespali początku kolejnego seta. Gra przez większą część była bardzo wyrównana, jednak ostatnie piłki znów należały do podopiecznych trenera Jarosława Borowskiego. Kilkupunktowa przewaga wypracowana w połowie parti wystarczyła by zwyciężyć 25:20.

W czwartej odsłonie spotkania gra leszczynian zupełnie się posypała. MKS dominował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pozwolił miejscowym na zdobycie tylko dwunastu punktów.

Na tablicy wyników widniał remis 2:2, co oznaczało, że o rezultacie dzisiejszego test-meczu zadecyduje tie break. Więcej opanowania w piątym secie wykazali siatkarze Daniela Panka, którzy zwyciężyli 13:15 rozstrzygając w ten sposób mecz na swoją korzyść.